4 września 2018

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” – materiały edukacyjne

Informujemy, że 31 sierpnia br. wszedł do kin film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. Przybliżając sylwetki i ponadprzeciętne umiejętności pilotów Dywizjonu 303, zachęca również do sięgnięcia po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie której powstał scenariusz dzieła w reżyserii Denisa Delicia.

Dystrybutor filmu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej przygotował bezpłatne materiały edukacyjne na temat tej elitarnej jednostki oraz II wojny światowej, które są dostępne na stronie internetowej: http://dywizjon303.pl/edukacja.

Scenariusze lekcji przygotowane na podstawie filmu i książki oraz materiały na tablice multimedialne mogą stanowić wsparcie dla nauczycieli w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć w atrakcyjny dla uczniów sposób. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” może być z powodzeniem wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych, a dołączone do niego materiały edukacyjne będą stanowiły urozmaicenie i wzbogacenie szkolnej dydaktyki.

Honorowy patronat na uroczystą premierą filmu objęła Minister Edukacji Narodowej.