12 września 2018

“Lekcja o Funduszach Europejskich”

4 września 2018 r. rusza nabór do jesiennej edycji tegorocznej akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, realizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Do udziału w projekcie mogą przystąpić nauczyciele i uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych, z pięciu województw Polski Wschodniej.

Udział w akcji to możliwość zapoznania uczniów z tematyką Funduszy Europejskich w ciekawy i innowacyjny sposób. Przystępując do projektu nauczyciel otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, film animowany oraz komiksy i gadżety dla wszystkich uczniów, biorących udział w akcji. Podczas zajęć rozwiązywane będzie także zadanie konkursowe – młodzież otrzyma  dodatkową szansę zdobycia nagród. Na zakończenie odbędzie się konkurs dla nauczycieli i szkół, biorących udział w akcji. Przewidziano w nim nagrody oraz dyplomy dla kadry pedagogicznej i reprezentowanych przez nią placówek.

Rekrutacja rozpoczyna się 4 września 2018 r. i będzie prowadzona do końca miesiąca. Zgłoszenia do akcji można dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie:  www.lekcjaofunduszach-zglosSzkole.pl. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać  na portalu: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja lub pod numerem telefonu: 515 374 091.