9 czerwca 2017

Podsumowanie II edycji Konkursu „W barwach biało-czerwonych” 2017

8 czerwca 2017 r. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu „W barwach biało-czerwonych”, który po raz drugi organizował Podlaski Kurator Oświaty i Podlaska Rodzina Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Udział polegał na zaprojektowaniu i zrealizowaniu  wynikającego z potrzeb szkoły przedsięwzięcia, które miało zintegrować społeczność szkolną w przygotowaniu świątecznych dekoracji w szkole lub aranżacji przestrzeni w najbliższym otoczeniu szkoły. Celem konkursu jest zainspirowanie szkół i placówek  do poszukiwania nowych form przeżywania świąt państwowych we wspólnocie szkolnej i w lokalnym środowisku. Poprzez to wspólne, radosne świętowanie pogłębiamy łączące nas więzi i tworzymy nowe tradycje w naszych szkołach. Poprzez to działanie rozpoczęliśmy również przygotowania do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada w przyszłym roku.

Pomysł ponownie spotkał się z żywym odzewem w przedszkolach i szkołach różnych  typów w naszym województwie. Na konkurs wpłynęły 82 zgłoszenia. Działania podjęte w szkołach i placówkach oceniała Komisja powołana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Udostępniony materiał świadczy o kreatywności i zaangażowaniu uczniów i nauczycieli  w przygotowanie odświętnego wystroju szkoły oraz jej otoczenia. Jak widać na zdjęciach,  już samo wykonanie  ozdób i dekoracji wprowadzało wyjątkową  atmosferę. W niektórych przypadkach szkoły zapraszały do wspólnego świętowania lokalne środowisko i realizowały  imprezy o dużym zasięgu.

Jako organizatorzy cieszymy się, że nasze zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i wyzwoliło wiele chęci do tego, aby tegoroczne święta majowe zyskały piękną oprawę.

Dziękujemy wszystkim za udział, za pomysłowość oraz zaangażowanie. Zachęcamy do wykorzystania dekoracji i nowych pomysłów podczas Święta Niepodległości oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

  1. Wykaz nagrodzonych i wyróżnionych szkół i placówek.
  2. Prezentacja Nasze szkoły i przedszkola „W barwach biało-czerwonych” – II edycja, rok szk. 2016/2017.
  3. Linki do prezentacji szkół i przedszkoli nagrodzonych i wyróżnionych w II edycji Konkursu „W barwach biało-czerwonych”.
  4. Galeria zdjęć