10 sierpnia 2018

Zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Sportu

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu, który  ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści.

Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności i jest prowadzona przez Komisję Europejską. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Czwarta tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2018 r.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z naszego województwa do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Sportu.

Zorganizujmy wydarzenie/imprezę/zawody sportowe w terminie od 23 do 30 września i zgłośmy to do Ministerstwa Sportu i Turystyki a Wasza impreza będzie częścią ogólnoeuropejskiego projektu! Zarejestrowane wydarzenia wezmą również udział w konkursie (szczegóły wkrótce).

Wszystkie informacje i zgłaszanie wydarzeń na stronie:

https://etspolska.pl/