14 lutego 2018

Zbieranie zapotrzebowań na podręczniki zaadaptowane dla uczniów z dysfunkcją wzroku.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych

Uprzejmie przypominamy, że Ośrodek Rozwoju Edukacji, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, realizuje zadanie dotyczące zbierania zapotrzebowani ze szkół ponadgimnazjalnych na podręczniki, materiały edukacyjne, ćwiczeniowe oraz książki pomocnicze dla uczniów słabowidzących i niewidomych wydrukowane w druku powiększonym lub systemie Braille’a.

Zapotrzebowania zbierane są do dnia 21 lutego 2018 r.

Na rok szkolny 2018/2019 przewidziany jest druk podręczników do następujących klas:

  • III zasadniczych szkół zawodowych,
  • I i II branżowych szkół I stopnia,
  • I-III liceów ogólnokształcących,
  • I-IV techników,
  • I-III trzyletnich szkół specjalnych przysposabiających do pracy.

Szczegółowa informacja wraz z załącznikami niezbędnymi do złożenia zamówienia zamieszczona jest na stronie www.ore.edu.pl/2018/01/zapotrzebowanie-na-druk-podrecznikow-dla-uczniow-niewidomych-i-slabowidzacych-rok-szkolny-2018-2019/

Prosimy o uwzględnianie podręczników, które mogą być ponownie użytkowane przez uczniów Państwa szkoły i nie wnioskować o ponowny druk tych egzemplarzy.

Jednocześnie jeśli szkoła dysponuje egzemplarzami podręczników, które nie będą już wykorzystywane prosimy również o zgłoszenie takiej informacji.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Zespołem ds. Specjalnych Zasobów Edukacyjnych ORE, Sylwia Herod i Joanna Różańska, tel. 22 570-83-03