6 marca 2018

III edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)”

Dyrektorzy i Nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie podlaskim

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie podlaskim. Celem konkursu jest przybliżenie postaci gen. Władysława Andersa, kształtowanie postawy patriotycznej i emocjonalnego stosunku do dziejów Polski, a także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności uczniów.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa
w Białymstoku przy współpracy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku i Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 maja 2018 roku podczas uroczystości
pn. „Nasze drogi do Niepodległej” organizowanej z okazji obchodów 74 rocznicy bitwy pod Monte Cassino w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku, ul. Stołeczna 21.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu są dostępne pod adresem: http://zst.bialystok.pl/konkurs-historyczny-z-milosci-do-niepodleglej-ojczyzny/