16 kwietnia 2018

Przypomnienie o VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej

Przypominamy o zbliżającym się terminie przesyłania prac na VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres sekretariatu Konkursu:

SEKRETARIAT KONKURSU

Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Jarosława Zielińskiego
ul. Warszawska 13
15-062 Białystok

lub

Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Jarosława Zielińskiego
ul. Młyńska 20/6
16-300 Augustów

Koperta powinna być opatrzona opisem:

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Prace konkursowe można również przesłać pocztą elektroniczną na adres: zielinski.bialystok@interia.pl

Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów klas II i III dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Odbywa się w dwóch kategoriach: klasy II i III dotychczasowych gimnazjów oraz szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe. Konkurs jest jednoetapowy – odbywa się na szczeblu wojewódzkim.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości historycznej i narodowej młodzieży na podstawie wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń i emocji. Jego zadaniem jest również poznawanie przez młodych ludzi ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski, jak również zachęcenie młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia istoty procesów historycznych.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Załączniki

List - Konkurs 2018
Data: 2018-04-17, rozmiar: 542 KB
Karta zgłoszenia 2018 (załącznik nr 1)
Data: 2018-04-17, rozmiar: 319 KB
Regulamin 2018
Data: 2018-04-17, rozmiar: 316 KB