14 lutego 2018

VI Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jarosław Zieliński, wraz z p.o. Podlaskiego Kuratora Oświaty Panią Bożeną Dzitkowską, zapraszają do wzięcia udziału w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Jest on adresowany do wszystkich uczniów klas II i III dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Odbywa się w dwóch kategoriach: klasy II i III dotychczasowych gimnazjów oraz szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe. Konkurs jest jednoetapowy – odbywa się na szczeblu wojewódzkim.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości historycznej i narodowej młodzieży na podstawie wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń i emocji. Jego zadaniem jest również poznawanie przez młodych ludzi ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski, jak również zachęcenie młodzieży do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia istoty procesów historycznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Załączniki

List - Konkurs 2018
Data: 2018-02-14, rozmiar: 542 KB
Karta zgłoszenia 2018 (załącznik nr 1)
Data: 2018-02-14, rozmiar: 319 KB
Regulamin 2018
Data: 2018-02-14, rozmiar: 316 KB