14 maja 2019

Seminarium skierowane do nauczycieli uczących dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Szanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek województwa podlaskiego

uprzejmie informujemy, iż 12 czerwca 2019 r.  w siedzibie CEN  w Białymstoku przy ulicy Złotej 4 odbędzie się seminarium skierowane do nauczycieli uczących dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt.: Narzędzia TOC (gałązka logiczna, chmurka   i drzewko ambitnego celu) w pracy z uczniem niepełnosprawnym.

W ramach seminarium planowana jest część wykładowa (60 minut) oraz warsztaty  (4 godz. dydaktyczne), które poprowadzi Pani Marta Piernikowska – pedagog specjalny, terapeuta, certyfikowany trener TOC dla Edukacji, trener mediacji szkolnych, tutor.

Pani Marta metodą TOC pracuje ponad 10 lat, w centrum jej zainteresowania jest wykorzystanie narzędzi TOC we wspieraniu komunikacji dzieci z niepełnosprawnością, trudnościami edukacyjnymi i emocjonalnymi oraz w ramach prowadzonego treningu emocjonalnego. Marta Piernikowska wyniki swoich pracy prezentowała, m.in. podczas ‘XV Międzynarodowej Konferencji TOC for Education’ na Florydzie w 2017 r., podczas ‘XV Międzynarodowej Konferencji TOC International Certification Organization’ w Berlinie (główny prelegent), również w 2017 r., podczas ‘TOCfE Symposium’ w Tokio w 2018r., (główny prelegent), oraz podczas konferencji St Albans Mental Health Conference, w Wielkiej Brytanii, w 2018 r.

W tej chwili TOC to jedyny program w Polsce, który rozwija umiejętność krytycznego myślenia u dzieci, młodzieży i dorosłych, a za sprawą Marty Piernikowskiej także u osób niepełnosprawnych.

Program seminarium

Narzędzia TOC (gałązka logiczna, chmurka   i drzewko ambitnego celu) w pracy z uczniem niepełnosprawnym

9.00 – 10.00 – wykład seminaryjny/ pani Marta Piernikowska

Ilość miejsc nieograniczona, zapisy przez platformę szkoleniową CEN – http://www.cen.bialystok.pl/oferta-cen/szczegoly/631/narzedzia-toc-galazka-logiczna-chmurka-i-drzewko-ambitnego-celu-w-pracy-z-uczniem-niepelnosprawnym-wyklad

10.00 – 10.15 – przerwa

10.15 – 13.30 – warsztaty seminaryjne/pani Marta Piernikowska

Ilość miejsc ograniczona – 30 osób, zapisy poprzez platformę szkoleniową CEN –

http://www.cen.bialystok.pl/oferta-cen/szczegoly/632/narzedzia-toc-galazka-logiczna-chmurka-i-drzewko-ambitnego-celu-w-pracy-z-uczniem-niepelnosprawnym-warsztaty-seminaryjne

13.30 – zakończenie