8 stycznia 2021

IV edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego.

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje IV edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jest to szansa dla uczniów na międzynarodowy sukces.

Celem Konkursu jest zaciekawienie uczniów statystyką jako nauką, a także statystyką publiczną oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe oraz umiejętność weryfikowania prawdziwych i nieprawdziwych informacji. Ten międzynarodowy konkurs kierowany jest do zespołów uczniów w 2 kategoriach: uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego trwa do 25 stycznia 2021 r. Konkurs składa się z części krajowej i europejskiej. Relacja z poprzedniej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego oraz niezbędne informacje na temat obecnej IV edycji Konkursu wraz z regulaminem i formularzem rekrutacji znajdują się stronie https://eks.stat.gov.pl/ .