23 września 2019

Kampania KAS “HAZARD? Nie, dziękuję!”

Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Koordynatorem kampanii na terenie województwa podlaskiego jest Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, która zaprasza szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz uczelnie wyższe z województwa podlaskiego do udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej „Hazard? Nie, dziękuję!”.

Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się w ciągnąć w hazard

To apel do osób uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych, w tym przez sieć Internet.

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS wskazują, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia.  Najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie – wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest to prawdopodobieństwo. W najmłodszej grupie do 18 roku życia, odsetek zagrożonych wynosi aż 14,2 proc.

Białostocka Izba Administracji Skarbowej zorganizuje zakwalifikowanym szkołom lekcję informacyjną przeprowadzoną przez pracowników i funkcjonariuszy Podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Każda szkoła może podać w zgłoszeniu tylko jedną klasę. Planowany termin rozpoczęcia zajęć edukacyjnych to październik 2019 r. Dokładna data przeprowadzenia lekcji, zostanie ustalona z osobą kontaktową wskazaną w formularzu zgłoszeniowym

Zgłoszenia szkół do projektu, przyjmowane są drogą elektroniczną na adres rzecznik.ias.bialystok@mf.gov.pl

Więcej informacji na stronie Białostockiej Izby Administracji Skarbowej: http://www.podlaskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-bialymstoku