24 października 2018

Konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”

Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji, Minister Edukacji Narodowej ogłasza konkurs pn. „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka” organizowanego dla uczniów klas IV-VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, klas trzecich dotychczasowych gimnazjów oraz nauczycieli – opiekunów merytorycznych tych uczniów. Motto konkursu wiedzy o jednym z najwybitniejszych matematyków ubiegłego stulecia brzmi  „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia” i nawiązuje do zadań  i celów realizowanych zgodnie z Programem rządowym “Aktywna tablica”, zachęcając uczniów i nauczycieli do realizacji twórczych i innowacyjnych projektów edukacyjnych.

W ramach przygotowanego Konkursu zostanie wyłonionych do 28 grudnia 2018 r. trzech laureatów  konkursu, którzy wraz ze swoimi nauczycielami – opiekunami merytorycznymi zostaną nagrodzeni wycieczką do Grecji.

Szczegółowe informacje o terminach, sposobie przeprowadzenia konkursu, w tym jego warunkach i sposobie rozstrzygnięcia są  dostępne w Regulaminie konkursu. Informacja o konkursie jest już dostępna na stronie: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/konkurs-men-wiem-wszystko-o-zyciu-i-dokonaniach-constantina-caratheodoryego-greckiego-matematyka.html#prettyPhoto.

Załączniki

Zalacznik nr 1 do Regulaminu konkursu
Data: 2018-10-24, rozmiar: 17 KB
Zalacznik nr 2 do Regulaminu konkursu
Data: 2018-10-24, rozmiar: 13 KB
Zalacznik nr 3 do Rregulaminu konkursu
Data: 2018-10-24, rozmiar: 17 KB
Regulamin konkursu
Data: 2018-10-24, rozmiar: 428 KB