14 września 2018

Lekcje z ZUS

“Projekt z ZUS” to propozycja wprowadzenia elementów wiedzy o ubezpieczeniach społecznych aktywizującą metodą projektu edukacyjnego. Opracowana została z myślą o uczniach gimnazjów i w roku szkolnym 2016/2017 w nich realizowana. Po reformie szkolnictwa i likwidacji gimnazjów będzie realizowana w szkołach podstawowych. „Projekt z ZUS” polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji, podczas której przybliża uczniom tematykę ubezpieczeń społecznych.

W projekcie „Lekcje z ZUS” zachęcamy nauczycieli liceów, techników i szkół zawodowych do przeprowadzenia czterech lekcji o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy. Oferujemy materiały dydaktyczne i szkolenia dla nauczycieli, którzy zechcą odświeżyć swoją wiedzę o ZUS.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W pierwszych dwóch edycjach projektu organizowany był konkurs wiedzy pod tym samym tytułem. W trzeciej edycji, w roku szkolnym 2016/2017, konkurs przekształcony został w olimpiadę.

Zgłoszenie szkoły do  ZUS o chęci uczestnictwa w olimpiadzie – do 14 listopada 2018

I etap olimpiady szkolny  – termin 27.11.2018,

II etap olimpiady wojewódzki  – termin 15.03.2019,

III etap olimpiady finał w Centrali ZUS w Warszawie  – termin 26.04.2019.

 

Link do materiałów:  http://www.zus.pl/edukacja