6 października 2020

Ogólnopolska olimpiada „CyberSkiller Challenge Poland” 2020/2021

Organizator konkursu jest CyberSkiller, spółka spin-out powstała przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – „CyberSkiller Challenge Poland”.

Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie. wzbudzenie w uczniach pasji, otworzenie możliwości kariery zawodowej, danie szansy zmierzenia się z innymi w rywalizacji i wyłonienie największych talentów w tej dziedzinie.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs odbędzie się w 3 etapach, z czego dwa pierwsze odbędą się zdalnie, a etap 3 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

  • Etap 1 (etap szkolny), w tym etapie zostanie wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
  • Etap 2 (etap wojewódzki), na tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie.
  • Etap 3 (etap ogólnopolski – Finał), na tym etapie poznamy najlepszą drużynę szkolną z dziedziny cyberbezpieczeństwa w całej Polsce.

Najlepsze drużyny otrzymają nagrody finansowe, ale również wezmą udział w warsztatach z ekspertami z cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie lub innych Uczelniach w Polsce. Szkoła wygranej reprezentacji otrzyma roczny dostęp do laboratoriów specjalistycznych z cyberbezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://cscs.pl.