27 kwietnia 2021

OW NFZ – profilaktyka cukrzycy i otyłości

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,

w trosce o zdrowie dzieci i młodzieży oraz przyszłych pokoleń Polaków Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Podlaskiego OW NFZ w ramach jednej ze Śród z Profilaktyką przygotował materiały informacyjno – edukacyjne na temat profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci w formie ulotki i filmu z ekspertami w danej dziedzinie. Materiały informacyjno-edukacyjne dostępne są na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka.

Informujemy, że na kanale YouTube Akademii NFZ dostępne są zestawy ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Przeznaczony dla dzieci „Atlas ćwiczeń” zamieszczono na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/mzdrowie/cwiczenia. Zapraszamy również do odwiedzenia strony na profilach społecznościowych Facebook: Akademia NFZ oraz Profilaktyka w praktyce I Podlasie. Na stronie: https://diety.nfz.gov.pl można znaleźć darmowe rodzinne plany żywieniowe dla osób zdrowych oraz pacjentów, także w formie planów rodzinnych. FILM/profilaktyka otyłości u dzieci znajdziecie Państwo na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/dzieci-profilaktyka-otylosci-2/?lang=en

Zwracamy się do Państwa Dyrektorów z prośbą o włączenie się w upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci za pośrednictwem Państwa systemów informatycznych: dzienników elektronicznych, bądź stron internetowych szkół.