9 sierpnia 2019

Przypomnienie o akcji pn. “Przerwany marsz…”

Za organizatorami projektu – Stowarzyszeniem Dumni z Polski, zachęcamy do zgłaszania się do akcji „Przerwany marsz…”. Każdy podmiot – szkoła, placówka oraz instytucja, który pragnie uczcić pamięć Polskich Dzieci Wojny może zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia na dedykowanej stronie internetowej: http://www.przerwanymarsz.pl oraz dokonać swojej rejestracji poprzez prosty formularz elektroniczny zamieszczony na niej.

Jednym z elementów akcji jest dzielenie się przebiegiem i efektami zorganizowanych działań. Na własnych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych należy publikować zdjęcia ze szkolnych klas z udziałem Seniorów (z hasztagiem #PrzerwanyMarsz), które będą stanowiły swego rodzaju niezapomniany znak czasu.

Zatem 2 września 2019 r., w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z osobami urodzonymi do 8 maja 1945 r., wspólnie przybędzie na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

„Przerwany Marsz” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.