w sprawie organizacji III etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego oraz etapu międzyszkolnego Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.
Na podstawie:
- § 3 ust. 2 oraz § 4 ust. 1 rozporządzenia MENiS z dnia 29 stycznia 2002 roku
w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13 poz. 125 z późn. zm.); - § 3 i 4 porozumienia zawartego 5.09.2016r. pomiędzy Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Podlaskim Kuratorem Oświaty w sprawie organizacji w roku szkolnym 2016/2017 XXII edycji w/w konkursu;
- § 4,5, 6 ust. 1 i 2, § 7 ust. 3, § 9 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”;
- rozdz. IV pkt. 18, rozdz.VI pkt.41 Regulaminu Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”;
- pkt.4 i 6 porozumienia zawartego 27.09.2016r. pomiędzy Przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady i Podlaskim Kuratorem Oświaty w sprawie organizacji w roku szkolnym 2016/2017 w/w olimpiady.
zarządzam, co następuje:
§1
Powołuję Wojewódzką Komisję Konkursową w składzie:
- Lesław Szulżuk, przewodniczący komisji – st. specjalista w Kuratorium Oświaty w Białymstoku;
- kpt. Andrzej Koc, członek – pracownik WSzW w Białymstoku;
- Marcin Kosiański, członek – pracownik JW 3519 w Białymstoku;
- Jan Dworakowski, członek – emerytowany nauczyciel historii.
§2.
Powołuję Okręgową komisję Olimpiady w składzie:
- Tomasz Wesołowski, przewodniczący – pracownik naukowy Instytutu Historii Uniwersytetu w Białymstoku;
- Lesław Szulżuk, z-ca przewodniczącego – st. specjalista w Kuratorium Oświaty w Białymstoku;
- Józef Waczyński, członek – pracownik Muzeum Wojska w Białymstoku;
- Łukasz Lubicz Łapiński, członek – pracownik Oddziału IPN w Białymstoku.
§3.
Miejsce przeprowadzenia konkursu i olimpiady – Klub Żołnierski JW 3519 w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 70/28.
§4.
Konkurs i Olimpiada zostaną przeprowadzone w dniu 30 marca 2017r. w godz. 11.00 – 13.00.
§5.
Komisje dokonają ostatecznej oceny wyników egzaminu i zakwalifikują:
- w konkursie do IV etapu ogólnopolskiego dwóch uczniów w każdej kategorii szkół, spośród uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów;
- w olimpiadzie do III etapu ogólnopolskiego trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, ale nie mniej niż 60% możliwych do uzyskania punktów.
§6.
Komisja Konkursowa dodatkowo wyłoni:
- laureatów spośród uczniów szkół podstawowych oraz spośród uczniów szkół gimnazjalnych, którzy uzyskali co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów;
- finalistów spośród uczniów szkół podstawowych oraz spośród uczniów szkół gimnazjalnych, którzy uzyskali co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów;
§7.
Nagrody:
- Wyróżnienie nagrodą rzeczową trzech pierwszych uczestników w każdej z kategorii szkół;
- Wyróżnienie dyplomem pięciu pierwszych uczestników w każdej z kategorii szkół.
§8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.